VŠE O NAŠICH TRIČKÁCH

Kdo za to může?

PUK-PUK

což je autorská tvůrčí dvojice. Puk-puk je maskovací název pro aktivity zahrnující grafický design, design triček a oblečení, vjing, animované filmy, streetartovou činnost a instalace. Všechny tyto věci propojuje zalíbení v příbězích, komixových hrdinech, postavičkách z animovaných filmů, piktogramech, izotype, hračkách z dětství, čínské tradiční kultuře a japonské popkultuře, recyklaci kýče a zneužívání náboženských symbolů.

K nápadu vyrábět trička nás vedla chuť přenést naše obrázky blíž k lidem - a co je blíž člověku než obrázek na tričku, který nosí na srdci?

SISTA 23 (THCrew)

nám pomáhá obstarávat produkci triček a jejich distribuci do světa, leckdy i s nasazením celého soundsystému THCrew.

EV.

vytvořila tyto stránky a bude ráda, když jí napíšete připomínky k jejich (ne)fungování.

Trička

Používáme kvalitní trička značek Sol's a Lambeste.
Sol's je francouzský výrobce oblečení, který se snaží o etiku v podnikání tím, že některé jeho výrobky jsou produkovány podle pravidel Fair Trade, jiné jsou spřádané ze 100% organické bavlny a na všechny se vztahuje záruka, že výrobky neobsahují barviva škodlivá pro pokožku, azo-barviva a nikl.
Pánská trička značky Sol's jsou ze 100% bavlny, gramáž 190, střih T s kulatým výstřihem.
Dámská trička značky Sol's jsou ze 100% bavlny, gramáž 240, střih je přiléhavý, s kulatým výstřihem a zaobleným spodním okrajem.
Dámská trička značky Lambeste jsou ze 100% bavlny, gramáž 220, střih je přiléhavý, s kulatým výstřihem a raglánovými rukávky.
Příležitostně podle ročního období tiskneme i na tílka, mikiny a trička s dlouhým rukávem.

› tabulka velikostí triček

Technologie tisku

Sítotisk

Sítotisk je velice trvanlivá technologie, při níž se nanáší na tričko každá barva zvlášť pomocí síta. Některé sítotiskové barvy vytváří vysokou reliéfní vrstvu, jiné dělají plastický, tzv. pufovací efekt, připomínající nafouklý polštářek. Těchto technologických specialit se snažíme využívat.
Sítotisk je určený k tisknu při velkém nákladu, minimálně od 30ti kusů výše. V našem případě maximální náklad činí 50 kusů.

Flex fólie

Obrázky jsou vyřezány na řezacím plotru do speciální nažehlovací fólie Flex a pod tlakem nažehleny na tričko. Minimální životnost Flex fólie je při správné údržbě 2 roky.
Kromě barevných fólií používáme i světle žluté florescenční, které svítí pod UV zářivkami. Tato technologie umožňuje dělat tzv. trička na přání. Obrázky vyřezané do fólie čekají na nového majitele, a až ve chvíli kdy si je člověk vybere a určí i velikost a typ trička, motiv na vybrané tričko nažehlíme. U této technologie můžeme zaručit, že se vám asi nepodaří potkat člověka se stejným tričkem, a jestli ano, musel mít úplně stejné přání jako vy a jedná se tudíž o případ vzácné synchronicity. Motivy z flex fólie ale děláme v malém nákladu, např. 3 až 5 kusů od jednoho.

Objednání trička

V případě, že máte zájem si tričko objednat, klikněte na tlačítko Objednat a vyplňte objednávkový formulář. Potom vás kontaktujeme na emailovou adresu a dáme vám vědět, zda tričko máme a kdy vám bude doručeno. Trička posíláme poštou na dobírku, která činí 105 Kč (zdražení poštovného od ledna 2009, platí pro velké i malé balíčky!).

We will send your t-shirt via register post. You will get know the date of the delivery right afrer you place the order. You will pay for the t-shirt and the delivery (105 Kč) as you receive your order.

Údržba

Trička perte na 30° C. — Věšejte je naruby. — Žehlete je opratrně kolem tisku, protože žehlička je velkým ničitelem jak sítotiskových, tak flex obrázků.

Wash the t-shirt on maximum temperature of 30° C and turn it over before wash. — Iron the t-shirt carefully around its print as the iron can damage any kind of screen or flex prints.

Kontakt

Otázky a objednávky posílejte na mimikri@email.cz.

You can write your questions and place your orders to mimikri@email.cz.

Fakturační adresa /Invoice address:

Petra Pohlová
Bílý Újezd 69
51801 Dobruška
IČ: 86959361
místo podnikání: Brno